KOLTUK, KANEPE VE BERJER ALIRKEN

Bu yazımızda koltuk, kanepe ve berjer gibi yumuşak dokulu mobilyaların özelliklerinden, kullanım alanlarından ve alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğinden bahsedeceğiz. En iyi koltuk modelleri nelerdir, en iyi kanepe modelleri, en moda kanepeler nelerdir, son trend koltuk modelleri hangileridir, en şık berjer çeşitleri nelerdir gibi soruların cevaplarına dilimiz döndüğünce cevap vermeye çalışacağız.

Bir evin en önemli aksesuarı koltuk takımıdır. Bu önemin iki yönü vardır; birincisi bir aksesuar olarak koltuğun görsel tasarımıdır. Koltuklarınız evin diğer parçalarıyla uyumlu olması evinizde tasarımsal bir bütünlük sağlayacaktır. Tv üniteniz ile olan uyumu, halılarınızla olan uyum, perdelerinizle olan uyum, yemek takımınızla olan uyumu tasarımsal ahengi sağlamak için olmazsa olmazdır. Evinizin salonu misafirlerinizi ağırladığınız en önemli oda olduğu için sizin dışa dönük yüzünüzdür. Buradaki şıklık misafirlerinizi etkilemenizde hayati önem taşımaktadır. Koltuk takımınızın öneminin ikinci yönü; konforlu olmasıdır. Görüntü olarak ne kadar etkileyici olursa olsun oturduğunuz zaman sizi rahatsız eden bir koltuk, eksiktir. Bu yüzden iyi bir koltuktan bahsedebilmek için hem şık hem konforlu olması beklenir. Bir mobilya mağazasına gittiniz ve beğendiğiniz koltuk takımını aldınız, evinize geldi, kurulumu yapıldı ve kullanmaya başladınız. İlk zamanlar her şey yolunda, hem görsel olarak tatmin oluyorsunuz hem konforu sizi etkiliyor. Aradan birkaç ay geçiyor ve koltuğunuz kumaşında değişimler görmeye başlıyorsunuz; kumaşın rengi değişiyor, tüylenmeye başlıyor, dikişleri açılmaya başlıyor, süngerleri özelliğini yitiriyor ve ilk aldığınız konforundan hiçbir eser kalmıyor. Bir çok insanın başına gelen bu durumlar can sıkıcıdır. Heleki aldığınız firma ürünlerinin arkasında durmuyorsa durumun vahameti ikiye katlanır. Ankara Sitelerde önde gelen firmalardan Gesd Mobilya karşılaşılan tüm bu durumlar için aldıkları önlemlerden bahsediyor; Maliyetleri düşürmek için kalitesiz sünger, kumaş ve iskelet yapısı kullanmanın olumsuz geri dönüşlerle çok daha pahalıya mal olduğunu, bu yüzden birinci sınıf malzeme kullanmayı ilke edindiklerini vurguluyorlar.

Sonuç olarak elbette bir malın pahalı olması onu çok iyi yapmaz veya uygun fiyatlı mobilyalar kötü değildir her zaman. Önemli olan güvendiğiniz yerlerden alışveriş yapmak ve satış sonrası hizmeti en iyi olan firmaları tercih etmektir.

Paylaş