DÜĞÜN PAKETİ NEDİR?

Baharın gelmesiyle kulağımıza sıkça çalınan bir cümle; düğün paketi. Peki bir çok mobilya firmasından duymaya aşina olduğumuz düğün paketi nedir? Yeni evlenenler veya evini yenileyenler mobilya firmaları tarafından düğün paketi kampanyalarına maruz bırakılırlar. Aslına bakarsanız düğün paketi bir pazarlama stratejisidir.

Bu konuyu daha geniş işlemek bir ihtiyaç olmuş durumda. Düğün paketi mobilya kampanyaları ucuz olur mu, düğün paketi denildiğinde içerisinde neler var, düğün paketi fiyatları ne kadar gibi aklınıza bir çok sorunun geldiğini biliyoruz. Çok lafı uzatmadan düğün paketlerinin size ne avantajlar ve dezavantajlar sağladığını gelin hep birlikte inceleyelim. Düğün paketlerinin evveline baktığımız zaman daha uygun fiyatlı mobilya arayan yeni evlenmiş veya evlenme arefesinde olan kişileri hedefleyen bir pazarlama stratejisi olduğunu görüyoruz. Uygun fiyatlı oturma grubu, uygun fiyatlı yatak odası, uygun fiyatlı yemek odasından oluşan bir paket hazırlanıyor ve bu paketi toplu olarak satın almanız durumunda firma toplu satış neticesinde bir miktar daha indirim yaparak sürümden kazanıyor. Ama günümüzde düğün paket adı altında satılan ürünlerin artık uygun fiyatlı değil kalitesiz ürünler paketi olduğunu görüyoruz. Firmalar artık düğün paketi adı altında neredeyse tek kullanımlık mobilyalar üreterek insanları mağdur etmektedir. Bu konuyu konuşmak ve sektördeki çürük elmaları göz önüne sermek için Ankara’da kendini ispatlamış, herkes tarafından çok iyi bilinen ve özellikle güven anlamında adını en güvenilir mobilya firması olarak tescil ettirmiş Gesd Mobilya yöneticileriyle kısa bir sohbet yaptık. Kısaca size biraz Gesd Mobilya’dan bahsetmeliyim. Gesd Mobilya Ankara Siteler Karacakaya Caddesinde 4 Katlı bir showrooma sahip ve yaklaşık 40 yıldır mobilya sektöründe ve aynı yerinde hizmet vermektedir. Gesd Mobilya kendisini şöyle tanımlıyor; öncelikli hedeflerinin %100 müşteri memnuniyeti ve samimi kalıcı ilişkiler olduğunu söyleyen firma yöneticisi aynı zamanda 40 yıldır neredeyse sıfır memnuniyetsizlikle ilerlediklerini söyledi. Elbette zaman zaman hatalarının olduğunu ekleyen firma; “ne kadar dikkat etsek ve olabildiğince sistematik çalışsak da hatalar bazen kaçınılmaz olabiliyor. Bizim için önemli olan hiç hata olmaması elbette ama daha da önemlisi hata meydana geldiği zaman en yapıcı şekilde sorunların çözüme kavuşturmak ve müşteri memnuniyetini yeniden sağlamaktır.” Sohbetimiz esnasında düğün paketi kampanyalarına değinen yönetici, insanların bu kampanyalara karşı temkinli yaklaşmalarını ve bilmedikleri, kendilerine güven vermeyen mağaza ve markalardan kaçınılması gerektiğini vurguladı. Daha da ilginci akıllara kazınmış bazı düğün paketçisi markaların bile fiyat rekabeti yapabilmek adına tek kullanımlık mobilyalar ürettiğini söyledi.

Kısaca özetlemek gerekirse, içinde yıllarca yaşayacağınız mobilyalarınızı seçerken bilinen, güven veren ve ürünlerinin arkasında duran firmalar olmasına dikkat edin.

Paylaş