BERJERİN EVDEKİ ROLÜ

Bu yazımızda göz ardı edilen bir başrol oyuncusundan bahsedeceğiz. Aklınıza bir aktör gelmesin, bahse konu başrol oyuncumuz evlerimizdeki berjerler. Berjer bir evin en kritik aksesuarıdır. Kritik diyoruz çünkü dünyadaki tüm başarılı iç mimarlar berjerin evdeki önemini hayati bulurlar.

Berjerin evinizde duruşunu gözünüzün önüne getirin, tek başına ve güçlü bir duruşunun olduğunu fark edeceksiniz. Evinizde böylesi bir rolü olan berjerin seçimi çok önemlidir. 2017 başlarında başlayan bir akım, berjerin bu yalnız ve mağrur yapısının ispatı niteliğindedir. 2017 başlarından itibaren berjer koltuk takımından bağımsız bir tarzda tasarlanmaya başlamıştır. Hatta ve hatta kumaşı bile bambaşka seçilmeye başlamış ve koltuk takımından tamamen ayrılmış ve evin bir köşesinin süsü haline gelmiştir. Sizde evinizde berjeri bir aksesuar olarak görebilir ve yeni trendin bir parçası olabilirsiniz. Geleneksel renk ve desenlerle tasarlanmış kumaşlar berjerinize bambaşka bir hava katacaktır, ağır bir takımınız varsa pastel tonlarda rengarenk kumaşlar berjerinizle birlikte evinizin havasını ve enerjisini değiştircektir. Berjer alırken ne kadar modern koltuk takımı seçmiş olursanız olun berjeriniz klasik olabilir veya geleneksel tarzda tasarlanmış olabilir. Böyle bir kombinasyonun tezat olacağı fikrine kapılabilirsiniz ama emin olun sonuç sizi şaşkına çevirecektir. Modern mobilyanın içine klasik dokunuşlar, veya avangard tarzda dokunuşlar harikalar yaratacaktır. Ayrıca tasarımcıların bir önerisi daha var; koltuk takımı alırken üçlü koltuk ikili koltuk ve iki berjer kombinasyonundan oluşan klişelerden kaçmanız. En başta koltuk takımı alırken ne kadarlık oturma alanına ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz. İhtiyacınız olan oturma alanını belirledikten sonra evinizdeki boşlukları dolduracak şekilde asimetrik dizilimle koltuk, kanepe ve berjer seçimi yapmalısınız. Örneğin 3 oturma odanızda televizyonun karşısına 3 metre genişlikte bir chester koltuk koyup yanına şık bir avangard tarzda berjerle kombin edebilirsiniz. Veya uzun ve modern bir koltukla ağır bir klasik berjeri kombinleyin.

mevcut mobilyalarınızın üstüne yalnızca berjerinizi değiştirerek bile yep yeni bir ev havası yaratabilirsiniz. Bazen küçük gibi görünen bunun gibi dokunuşlar büyük farklar yaratabilir.

Paylaş